Järn Olsson, Isa & Guidedog’s Sigges Granit, ”Kroken”

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Tot/Pris
29:e april Åkersberga/ÖsteråkersBK Spår lägre 484.25 6:e/9 Uppf

Magnusson, Katarina & Seganders Paiste "Peggy"

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Tot/Pris
15:e maj Heby bhk Spår appell  104  10:a/12
27:e maj Katrineholms BK Spår appell  134.50  11:a/12
2:a sept Bollnäs bhk Spår appell 166 2:a/5
17:e sept Kristinehamns bhk Spår appell 182 5:e/6 Uppf
12:e nov Karlstad bk Spår lägre 336.75 4:e/6
3:e sept   Hallstahammar bk  Lydnad startklass 149.50  5/8 gk  
10:e sept Enköping bk Lydnad startklass 144 9/13 gk
26:e nov Örebro bk Lydnad startklass 133.50 6/10 gk

Jonson Glans, Gudrun & Hux Flux Nilas Nattkristall "Nilas"

 

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Tot/Pris
7:e jan FAGERSTA Startklass Lydnad 158,5 17 (av 25)
29:e jan RÄTTVIK Startklass Lydnad 167 9 (28) 
9:e april VÄSTERÅS SÖK LKL 408 2(av 2)
9:e maj LUDVIKA Startklass Lydnad 131,5 11 (av 13)
17:e juni FALUN SÖK LKL 435,5 1 (av 3) 
5:e juli BORLÄNGE Startklass Lydnad 151 7 (av 21)
7:e juli MORA Startklass Lydnad 161,5 10 (av 23)

Karlsson, Ann-Britt & Lapinlumon Romolo ”Zigge”

 

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Tot/Pris
8:e okt Surahammar BK Startklass lydnad 168p 3/13 Uppf
21:a okt Fagersta BK Startklass lydnad 178,5p 2/17 Uppf
25:e nov Kungsör Startklass lydnad 184,5p 1/25 LD

Svensson, Lena & ViljansHof listig som en räv "Charm"

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Pris
5:e Aug SNK/Tuna Hästberg Elit Vp 227,0p 1:a/cert
6:e Aug SNK/Tuna Hästberg Elit Vp 218,5p 1:a/cert
9:e sept SNK/Österbybruk Elit Vp 207,0p 2:a/cert Se(Vp)Ch

Gustavsson, Gunilla & Höghedens Troja

 Datum  Klubb/Arrangör  Klass  Poäng  Plac/Tot/Pris
 13:e Maj  Filipstad bk  Elitspår  547p  6:a
 10:e juni  Tierp bk  Elitspår  554p  1:a/cert
 17:e juni  Falun bk  Elitspår  591p  1:a/cert
 10:e sept  Mora bk  Elitspår  556p  3:a

Lundberg-Larsson, Lena & Qbaz Havanna

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Pris
12:e aug Hedemora-Säter BHK

Spår appellklass

188.5p 4:a/Uppf
3:e sept

Falun bk

Startklass lydnad

 176p

 1/16 Uppf

16:e sept Skutskär Startklass lydnad 180,5p 1/10 Uppf

Jacobsson, Solveig & Deen´s Thia

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Pris
30:e april Riesen SM, Vårgårda Elitspår 551.0 1:a/Cert
1:a Maj Riesen SM, Vårgårda Elitsök 498.0 3:a/Gdk
28:e Maj Kopparbergs Bk Elitspår 550.75 3:a/Certp
4:e juni Knivsta Bk Elitsök 555.75 2:a/Certp
17:e juni DM, Falu Bk Elitsök 527.25 3:a/Gdk
29:e juli Svenska collieklubben, Hallstahammar Elitsök 529.5 1:a/Cert

Jernberg, Susanne & Moorman´s Kellys Copper Field "Fajt"

Datum      Klubb/Arrangör                                    Klass                  Poäng Plac/Pris
17:e Juni Falu BK Sök högre klass 483.0 1:a/Gdk

Matsson, Lena & Tassis Miss Oregon "Lisa"

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Tot/Pris
29:e April Gagnef-Floda Rallylyd M 98 5:a/44/cert
29:e April Gagnef-Floda Rallylyd M 84 8:a/21
6:e Maj Köping Bk Rallylyd M 90 9:a/21/cert
11:e Juni Gävle Bk Rallylyd M 90 15:e/39/ SE Rallych
16:e juli Vit herdehundklubben Rallylyd M 88 24:e/40
26:e juli Pudelklubben Rallylyd M 76  
27:e juli Pudelklubben Rallylyd M 87 5:a/ Pudel SM
9:e sept Västerås kk                    Rallylyd M 79         18:e/25                     
10:e sept Mälarö BK Rallylyd M  91 24:e/50
24:e sept Mora BK Rallylyd M 93 12:e/31
7:e okt Uppsala BHK Rallylyd M 90 19:e/38
7:e okt Uppsala BHK Rallylyd M 80  27:e/36

Matsson, Lena & Carann´s Next Fairytail "Saga"

Datum Klubb/Arrangör Klass Poäng Plac/Tot/Pris
6:e maj Köping Bk Rallylyd M 81 13:e/27
7:e maj Österåker Hk Rallylyd M 86 14:e/33
11:e juni Gävle Bk Rallylyd M 90 6:a/39/cert
16:e juli Vit herdehundklubben Rallylyd M 89 20:e/40
26:e juli Pudelklubben Rallylyd M 91 cert
27:e juli Pudelklubben Rallylyd M 70 6:a/ Pudel SM
9:e sept Västerås kk                          Rallylyd M   90           10:e/25                 
10:e sept Mälarö BK Rallylyd M 89 18:e/50
 24:e sept Mora BK Rallylyd M 92 14:e/31
30:e sept DM i Nedansiljan BK Rallylyd M 99 1:a/24 DM